komponenty z których korzystamy

Montowane przez nas instalacje posiadają bezpośrednie gwarancje producentów na urządzenia i komponenty. Wybieramy produkty wyłącznie od sprawdzonych i wiarygodnych producentów, gwarantujących dobrą jakość i sprawny serwis. Zamawiamy komponenty do instalacji wyłącznie bezpośrednio od producentów, skracając czas i zmniejszając koszty dostaw. T&T Proenergy, jako firma zajmująca się od 8 lat profesjonalnym projektowaniem i wykonywaniem od mikroinstalacji do elektrowni fotowoltaicznych, udziela gwarancji 5 lat na poprawne działanie instalacji.

PANELE PV

Bauer Solartechnik

Panele fotowoltaiczne Bauer to produkcja niemieckiej firmy, która dostarcza moduły o najwyższej jakości od ponad 15 lat. Posiadają 20-letnią gwarancję na produkt oraz gwarancję spadku mocy nie większej niż 20% po 25 latach. Oferta komfort zawiera panele polikrystaliczne o mocy 280W. Na specjalne życzenie klienta możemy zaoferować również panele monokrystaliczne 310W oraz 300W full black.

Trina Solar

Trina Solar to wiodący na rynku globalnym producent paneli fotowoltaicznych, dostarczający produkty z Chin do ponad 100 krajów na całym świecie. Gwarancja paneli to 10 lat na produkt oraz 25 lat na wydajność powyżej 80%. W ofercie standard z panelami Triny zapłacisz mniej. Możliwe również zamówienie paneli monokrystalicznych o większych mocach znamionowych - należy zapytać o dostępność.

INWERTERY

Guangzhou Sanjing Electric Co., Ltd

Inwerter sieciowy firmy SAJ umożliwia współpracę instalacji fotowoltaicznej z systemem elektroenergetycznym. Falownik dzięki zaimplementowanym algorytmom umożliwia maksymalizację uzysków z instalacji fotowoltaicznej. Wysoki stopień ochrony IP65 zapewnia odporność na trudne warunki zewnętrzne. Nadmiar ciepła usuwany jest dzięki wbudowanym wentylatorom. Inwertery posiadają 10-letnią gwarancję na produkt.

MONITORING

eSolar

Inwestor otrzymuje również bezpłatnie usługę monitorowania pracy instalacji fotowoltaicznej. Jest to bardzo ważna zaleta, gdyż
w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości informacja o nich przekazywana jest przez nas bezpośrednio do inżynierów z SAJ, którzy udzielają pomocy technicznej, aby jak najszybciej wyeliminować ewentualną usterkę. Aplikacja (iOS, Android, przeglądarka internetowa) pozwala inwestorowi w czasie rzeczywistym śledzić produkcję, zbierać dane o kumulowanych oszczędnościach, porównywać produkcję roczną czy sporządzać raporty okresowe. Dane przechowywane są w pamięci inwertera przez okres 25 lat.

KONSTRUKCJA

Energy5

Polski producent firma Energy5 to jeden z czołowych producentów i dostawców systemów mocowań modułów fotowoltaicznych. Konstrukcja pod każdą instalację tworzona jest według indywidualnego projektu na nasze zamówienie. Systemy posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości oraz spełniają europejskie normy. Owocem tych działań jest pierwszy w Polsce dokument wydany przez Instytut Techniki Budowlanej - Krajowa Ocena Techniczna dla produktów Energy5. Dostarczane konstrukcje posiadają 10 lat gwarancji oraz posiadają aprobaty techniczne wg PN.

SERWIS

 • Czas ustalenia usterki on-line: do godzin,
 • Czas dojazdu: do 24 godzin,
 • Naprawa do wykonania na miejscu: do 48 godzin,
 • Przywrócenie do pełnej funkcjonalności: do 10 dni,
 • Zakres serwisu obejmuje poprawne działanie instalacji fotowoltaicznej.

Po zaakceptowaniu oferty, przygotujemy umowę, w której określimy termin montażu – realnie w zależności od możliwości pogodowych oraz dostępnych terminów – montaż powinien być zrealizowany do 60 dni od podpisania umowy. Po wykonaniu usługi, instalacja dalej znajduje się pod naszą opieką. To jedna z kwestii, która nas wyróżnia. Jako autoryzowany dystrybutor i serwis, np. inwerterów SAJ, prowadzimy monitoring instalacji i świadczymy bezpośredni serwis, w przypadku awarii klient kontaktuje się z naszym serwisantem, bez konieczności kontaktu z producentem.

 • PV – to międzynarodowy skrót nazwy efektu fotowoltaicznego (PV=PhotoVoltaic).
 • Inwerter – (falownik) przetwornica napięcia, nazywana także konwerterem mocy lub przekształtnikiem napięcia. Zadaniem konwertera mocy może być również zmiana częstotliwości prądu przemiennego, bądź zmiana prądu stałego na prąd przemienny lub odwrotnie.
 • AC – prąd zmienny (prąd elektryczny, którego natężenie jest zmienne w czasie. Wyróżniamy tu prąd okresowo zmienny (tętniący, przemienny) i nieokresowy. Skrót AC stosowany jest najczęściej do określenia prądu naprzemiennego).
 • DC – prąd stały (charakteryzuje się stałą wartością kierunku i natężenia przepływu prądu. Przy zasilaniu prądem stałym chwilowa wartość mocy jest stała, co jest konieczne dla układów wzmacniania i przetwarzania sygnałów, oraz dla półprzewodnikowych układów elektronicznych).
 • Moduł fotowoltaiczny – urządzenie, którego zadaniem jest przemiana światła słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną.
 • Ogniwo fotowoltaiczne – najmniejszy element modułu fotowoltaicznego (krzemowa płytka półprzewodnikowa, która pod wpływem promieniowania świetlnego (naturalnego lub sztucznego) działa jak generator energii elektrycznej).
 • Kilowatogodzina (kWh) – jednostka określająca ilość energii, pracy i ciepła. 1 kWh to ilość energii, jaką potrzebuje do godzinnej pracy urządzenie o mocy 1000 watów.
 • Off-grid – systemy fotowoltaiczne off-grid to systemy niepodłączone do sieci, często nazywane systemami wyspowymi. Stosowane są w miejscach, gdzie podłączenie do sieci jest niemożliwe lub rozbudowa sieci jest ekonomicznie nieopłacalna. Rozwiązania off-gridowe znajdziemy zarówno w miastach jak i w miejscach o słabo rozwiniętej infrastrukturze energetycznej.
  W ten sposób zasilane są np. stacje przekaźnikowe, meteorologiczne, schroniska, przepompownie wody, parkomaty, sygnalizacja świetlna, aktywne znaki drogowe, latarnie, jachty, kampery, itd.).
  Na co dzień systemy wyspowe stosuje się w latarkach, kalkulatorach czy zegarkach.
 • On- grid – system fotowoltaiczny on-grid to system przyłączony do lokalnej sieci energetycznej.
 • Wat – jednostka mocy. 1 Wat to moc niezbędna do wykonania pracy o wartości jednego dżula (J) w ciągu jednej sekundy.
 • Mikroinstalacja – instalacja oparta o odnawialne źródła energii, o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 40 kW lub o łącznej mocy zainstalowanej cieplnej nie większej niż 70 kW. Dla mikroinstalacji nie jest wymagana koncesja na wytwarzanie energii elektrycznej. Na min 30 dni przed przyłączeniem, właściciel instalacji musi pisemnie poinformować operatora systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego o terminie przyłączenia mikroinstalacji, planowanej lokalizacji oraz jej rodzaju i mocy.
 • OZE – jest to skrótowe określenie na “odnawialne źródła energii”, czyli takie, których użytkowanie nie wiąże się ze zwiększaniem ich deficytu. Do odnawialnych źródeł energii zaliczamy energię masy ziemi, słoneczną, wiatrową, oraz energię wody zarówno powierzchniowej jak i głębinowej (rzeki, jeziora, cieki geotermalne itp.).
 • Azymut – południe, czyli kierunek najbardziej wskazany ze względu na sprawność ogniw fotowoltaicznych.
 • BIPV (Building Integrated Photovoltaics) – rozwiązanie w zakresu fotowoltaiki w budynkach poprzez zastępowanie materiałów budowlanych elementami fotowoltaicznymi.
 • Charakterystyka prądowo napięciowa – zależność prądu płynącego przez złącze od napięcia polaryzującego.
 • Efekt fotowoltaiczny – polega na powstaniu siły elektromotorycznej w materiale półprzewodnikowym. Zachodzi pod wpływem działania promieniowania słonecznego na powierzchnię półprzewodnika. Złącza w półprzewodniku są oświetlane promieniami słonecznymi, na skutek czego elektrony w strukturze krzemu zostają wybite i przepływają między elektrodami, powstaje różnica potencjałów i prąd elektryczny o napięciu stałym.
 • Hybrydowe systemy – jednostki wytwarzające energię elektryczną, w których wykorzystuje się tzw. źródło pomocnicze.
 • Fotowoltaika – dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego.
 • Kilowat (kW) – jest to jednostka mocy.
 • Sprawność – jest różna, zależna od ich rodzajów i połączeń między ogniwami.
 • przygotowujemy pełną dokumentację zgłoszenia, klient jedynie podpisuje dokumenty i wysyła do energetyki,
 • licznik wymienia energetyka na własny koszt,
 • instalacja jest bezobsługowa i nie wymaga przeglądów,
 • sam montaż trwa z reguły 1-2 dni,
 • wszystkie prace wykonywane przez nas prowadzą specjaliści z potrzebnymi uprawnieniami elektrycznymi i budowlanymi,
 • po montażu klient otrzymuje komplet gwarancji na wszystkie urządzenia oraz protokół odbioru technicznego,
 

64-100 LESZNO
GEODETÓW 1
POKOJE C102-C104

00-105 WARSZAWA
TWARDA 4 (Cosmopolitan)

+48 515 751 334
biuro@ttproenergy.pl

©  2019 T&T Proenergy Sp. z o.o.

Serwis używa cookies aby zapamiętać sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.